W końcu się stało i mam coś co ułatwi wyszukiwanie najbliższych nadajników 5G/LTE itp.

Apkę można pobrać z Google Play

Jest to tak właściwie uproszczona wersja Antenna Pointer z zafixowaną bazą danych i małymi zmianami, które powinny ułatwić nawigację. Jak wyszło?

Obsługa jest raczej prosta. Po instalacji należy przeklikać zgody na użycie lokalizacji i wybrać czy chce się spersonalizowane reklamy oglądać.

Zgoda na lokalizację jest dobrowolna, nie mniej apka lepiej będzie działała z nią – w moim odczuciu bez lokalizacji topornie to działa. Za to reklamy spersonalizowane są dobrowolne – a jeśli w ogóle nie chcesz reklam – to też można je usunąć.

Następnie należy zaktualizować bazę danych nadajników. Ma ona chyba mniej niż 10MB, ale na słabych łączach może to chwilę potrwać. Jak się wszystko zaktualizuje można korzystać z apki 😉

To co ważne jest w prawym górnym rogu – jest tam ikona, dzięki której można przejść do ustawień i wybrać to co najważniejsze – czyli miejsce, gdzie chcemy sprawdzić dostępność nadajników oraz szukany nadajnik. Skrót do nadajników jest także wyciągnięty na główny ekran – jest to niebieska ikona w prawym, dolnym rogu apki. Jeśli dłużej przytrzymasz palec na mapie – miejsce z mapy zostanie wybrane – i będziesz mógł wybrać najbliższe nadajniki z tego miejsca.

To tak w skrócie – jeśli coś jest niejasne – proszę o kontakt.